Leczenie kanałowe Kraków – Dobry dentysta

Dbanie o zęby to podstawa. Często jednak zdarza się, że jedynym ratunkiem dla zęba jest leczenie kanałowe. Na czym ono polega i dlaczego często warto się na nie zdecydować? Leczenie kanałowe jest zazwyczaj konieczne w przypadku, gdy dojdzie do znacznego uszkodzenia zęba przez próchnicę. Miazga, czyli nerw znajdujący się w nerwie ulega wtedy stanowi zapalnemu. Jeśli ten proces jest długotrwały lub przebiega szybko nie jest już możliwe standardowe leczenie. Konieczne jest wyciągnięcie miazgi i odpowiednie zabezpieczenie zęba. Taki ząb nazywany jest martwym zębem.

Leczenie kanałowe jet bardziej zaawansowaną techniką leczenia zębów. Dlatego też często konieczne jest udanie się do dentysty więcej niż jeden raz. Problemem w tym przypadku są bakterie, które znajdują się w kanale zębowym. W takiej sytuacji wcześniej stosowało się tak zwane zatrucie zęba. Obecnie zazwyczaj zamiast takiej metody leczenia stosuje się antybiotyk. W nowoczesnych gabinetach istnieje także trzecia możliwość. W przypadku, gdy stan zapalny nie jest jeszcze rozwinięty, dentysta może przeprowadzić leczenie kanałowe w przeciągu jednej wizyty. Należy jednak pamiętać, że ta metoda nie zawsze może być przeprowadzona.

Czy warto zdecydować się na leczenie kanałowe Kraków? Choć dla wielu osób leczenie kanałowe wydaje się bardziej problematyczne i droższe niż ekstrakcja jednak warto pamiętać, że lepiej jest walczyć o zachowanie zęba. Brak zęba zazwyczaj odbija się negatywnie na pozostałym uzębieniu, co sprawia, iż konieczne staje się zastosowanie aparatu na zęby lub wstawienie implantu. Decydując się na leczenie kanałowe w profesjonalnym gabinecie można mieć pewność, że wszystkie kanały zostaną idealnie opracowane.

Leczenie kanałowe czyli endodoncja w Krakowie oferuje dentysta http://stomatologiatomaszewska.com/leczenie-kanalowe-endodoncja/

Dodaj komentarz