Projekty domów szeregowych – czy tylko dla deweloperów?

Każdy kto planuje budowę własnego domu zdaje sobie sprawę z tego, że w pierwszej kolejności (o ile jest się już szczęśliwym posiadaczem działki, na której dom będzie budowany) niezbędne jest zaopatrzenie się w projekt domu. Nie inaczej jest w przypadku domu szeregowego, który pomieści pod swoim dachem nawet kilka rodzin. W takim wypadku warto skorzystać z firm, które posiadają w swojej ofercie projekty domów szeregowych. Pozwoli to zaoszczędzić czas potrzeby na zaprojektowanie budynku i zniweluje ewentualne niezadowolenie ze zlecenia wykonania projektu. W przypadku domu szeregowego koszt zakupu takiego projektu rozkłada się na wszystkie rodziny, które mają w nim zamieszkać. Z gotowego projektu mogą skorzystać nie tylko klienci indywidualni, ale również deweloperzy chcący poszerzyć swoją ofertę.

Domy szeregowe o funkcjonalnej powierzchni użytkowej.

Istotnym elementem nowo budowanego domu jest jego powierzchnia użytkowa. Powinna ona być rozsądnie zaplanowana i uwzględniać potrzeby wszystkich domowników. Najtańsze w realizacji są projekty klasyczne, oparte na prostych bryłach. Projekt piętrowego domu na bazie takiej bryły pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, nawet pomimo niedużej powierzchni użytkowej. Warto pamiętać o tym, że w przypadku szeregówek powierzchnia użytkowa każdego z odrębnych domów będzie identyczna, dlatego tym bardziej warto skorzystać z gotowego projektu domu szeregowego.

Projekty domów szeregowych dla dużej rodziny lub kilku rodzin.

Gotowe projekty szeregówek uwzględniają potrzeby kilku rodzin i zazwyczaj przedstawiają domy składające się z parteru, piętra i poddasza. Ilość segmentów jest w zasadzie nieograniczona, choć najczęściej można spotkać się z projektami szeregówek od dwóch do sześciu segmentów. W każdym z segmentów może zamieszkać oddzielna rodzina, bądź też całą szeregówkę może zamieszkiwać jedna duża rodzina wielopokoleniowa. Na rynku dostępny jest szeroki wybór projektów domów szeregowych o różnej powierzchni, konstrukcji dachu, różnorodnych kolorach elewacji i umiejscowieniu na działkach.

Dodaj komentarz