Karboksyterapia – urządzenia i zabieg

Współczesna kosmetologia ma w swojej ofercie bardzo dużo zabiegów służących odmładzaniu. Jednym z ciekawszych rozwiązań stosowanych do odmładzania się urządzenia do karboksyterapii. Jest to niezwykle skuteczne rozwiązanie w przypadku problemów z elastycznością skóry. Doskonale sprawdza się również w walce ze zmarszczkami czy trądzikiem.

Na czym polega zabieg karboksyterapii?

Urządzenia do karboksyterapii wykorzystują jako czynnik odmładzający dwutlenek węgla. Zabieg ten ma wiele zastosowań i może być wykorzystany w celu likwidacji przebarwień oraz zmarszczek, poprawy owalu twarzy czy poprawy nawilżenia skóry. Można uznać, że sprzęty do karboksyterapii są urządzeniami terapeutycznymi, zapewniającymi głęboką odnowę skóry, co jednocześnie zapewnia efekt wizualny.

Efekt zabiegu karboksyterapii widać już po jednej sesji. Urządzenia do karboksyterapii umożliwiają przeprowadzenie zabiegu w sposób bezbolesny oraz bezinwazyjny. Praktycznie nie zdarzają się po nim powikłania. Dwutlenek węgla ma nie tylko działanie odmładzające. Służyć może również do pielęgnacji ciała. Sprzęty te służyć mogą między innymi do walki z cellulitem, poprawy jędrności skóry czy redukcji rozstępów i obrzęków.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii

Zabieg z wykorzystaniem dwutlenku węgla ma wiele zastosowań. Urządzenia wykorzystywane są głównie do walki z efektami starzenia się. Wspomagają one walkę ze zmarszczkami, mogą również poprawić owal twarzy. Karboksyterapia pomaga również zredukować tkankę tłuszczową oraz cellulit. Zabieg ten może być też wykorzystywany do redukcji stanów zapalnych.

Sprzęty do karboksyterapii pomagają również przywrócić równowagę wodną skóry czy rozjaśnić cienie i obrzęki pod oczami. Jak widać spektrum działań jest bardzo szerokie. Zabieg karboksyterapii jest bezbolesny oraz praktycznie bezinwazyjny. Zabiegi mogą być stosowane praktycznie u wszystkich. Wiek czy typ skóry nie mają znaczenia. Ponieważ medyczny dwutlenek węgla jest neutralny dla skóry ryzyko wystąpienia alergii czy podrażnień po zabiegu jest niewielkie. Po zabiegu praktycznie nie wymagana jest rekonwalescencja, nie trzeba też stosować żadnych dodatkowych procedur.

Dodaj komentarz